Chcesz zostać dziennikarzem? Szukasz reklamy? Chcesz pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  lub  zadzwoń 70 840 80 45

"Ściąganie długów"’ – windykacja, postępowanie sądowe, postępowanie egzekucyjne

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

„Ściąganie długów”’ – windykacja, postępowanie sądowe, postępowanie egzekucyjne

Windykacja to proces dochodzenia zapłaty długów należnych od osób fizycznych lub przedsiębiorstw.

Zazwyczaj polega na wysyłaniu serii listów i/lub wykonywaniu telefonów do dłużników, a jeśli nie odpowiadają, podejmowaniu działań prawnych. Właśnie już na tym etapie dochodzenia swoich praw zasadnym jest podjęcie współpracy z kancelarią prawną oraz adwokatem, który będzie wspierał aż do momentu uzyskania najbardziej satysfakcjonującego wyniku. Co ciekawe, prawna obsługa firm w Częstochowie zapewnia pomoc zarówno wierzycielom, jak i dłużnikom. Sprawdź szczegóły.

Jak przebiega proces odzyskiwania wierzytelności?

Wyróżnić można dwie możliwości, postępowanie sądowe oraz postępowanie egzekucyjne. Postępowanie sądowe to proces podejmowania działań prawnych przeciwko komuś. Zazwyczaj wiąże się to z wniesieniem pozwu do sądu.

Postępowanie egzekucyjne to działania prawne podejmowane w celu wykonania wyroku lub nakazu. Może to obejmować zajęcie wynagrodzenia, zajęcie aktywów lub ustanowienie zastawu na nieruchomości. Co ciekawe, na każdym z tych etapów wsparcia może udzielić kancelaria windykacyjna Częstochowa. Do zadań adwokata, który specjalizuje się w windykacji należności, zalicza się reprezentowanie swojego klienta, wypracowanie najlepszej metody spłaty, wdrażanie i realizacja negocjacji czy ugody.

Prawnik specjalizujący się w windykacji może pracować dla agencji windykacyjnej lub firmy prawniczej, a jego zadaniem jest zbieranie zaległych płatności od osób fizycznych lub firm. Może to obejmować wysyłanie listów z żądaniami, tworzenie planów płatności, składanie pozwów i reprezentowanie klientów w sądzie.

Współpraca z prawnikiem jest zasadna, jeśli nie doszło jeszcze do przedawnienia roszczenia. Sprawdź, co to oznacza.

Przedawnienie roszczeń

Przedawnienie to ustawowy termin na dochodzenie sprawy w sądzie. Po upływie tego czasu sąd nie będzie rozpatrywał sprawy. Termin ten różni się w zależności od rodzaju sprawy. Przedawnienie w przypadku długów finansowych zależy od rodzaju zobowiązania.

Artykuł powstał na podstawie informacji merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *